Choď na obsah Choď na menu
 


BRIAN KRAUSE:


**o Brianovi
**o Leovi
**Filmografia

 

Brian Thomas Krause sa narodil 1. februára 1969 v Kalifornii, USA, kde zároveň aj vyrastal.
Má staršieho brata Patricka. Stal sa hercom, pretože ho chcel jeden chalan na strednej škole počas telesnej zmlátiť. Utiekol mu tak, že si namiesto telesnej zobral dramatický krúžok. Keďže mu to celkom išlo, rozhodol sa herectvu venovať. Po dokončení školy sa však hneď hercom nestal. Živil sa rôzne. Chodieval šoférovať dodávku z pekárne a ako sám tvrdí, bolo to veľmi ťažké obdobie.
Prvýkrát sa výraznejšie dostal na očí verejnosti v roku 1991, vo filme "The Return to the Blue Lagoon" ( navrat do Mondrej lagúny), kde hral spolu so známou a pôvabnou herečkou Millou Jovovich. Krátko na to získal hlavnú úlohu v thrileri "Sleepwalkers", ktorý režíroval Stephen King. Medzi jeho ďalšie filmy patria napríklad "Breaking Free", "Naked Souls", "The Liars' Club" a "December", kde si zahral spolu s Balthazarom Gettym, ktorého poznáme z Čarodejníc ako Richarda Montanu. Snažil sa zviditeľniť aj prostredníctvom seriálov ako napríklad "Walker Texas Ranger". Doterajší najväčší úspech však dosiahol v roli Lea Wyatta v seriály "Charmed". Keď dostal túto úlohu, sám nevedel akú postavu bude stvárňovať.
V zákulisí seriálu vznikol medzi ním a hereckou kolegyňou Alyssou Milano románik, ktorý však netrval dlho.
Brian je momentálne rozvedený. Jeho bývala manželka sa volá Beth, a svadba sa konala v roku 1996. Rozviedli sa v roku 2000. Z manželstva má osemročného syna Jamena, s ktorým býva v Los Angels. Medzi jeho koníčky patrí golf, tenis, basketbal a tiež hrá Scrabble s jeho priateľmi a rodinou.

Brian v skratke:

- Má rád závodné autá.

- Pôvodne chcel študovať medicínu.

- Predtým ako dostal rolu Lea v Charmed, zaujímal sa o rolu Andyho.

- Alyssa Milano a Holly Marie Combs ho prezývajú "The Blue Flamer" - "Modrý ohnivák".
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.